Subscribe Now

* آخرین اخبار و مقالات آکادمی‌ چرخ را دریافت خواهید کرد.

Trending News

03 بهم 1397

دوره ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت هر استارتاپ، جذب میزان سرمایه مناسب در زمان مناسب و با شرایط مناسب است. اما در زمان جذب سرمایه، معمولاً اولین سوال این است که ارزش استارتاپ شما چقدر است؟ اگر به اصول ارزش‌گذاری استارتاپ مسلط نباشید، معمولاً قرارداد افزایش سرمایه‌ی غیرمنصفانه‌‌ای به شما تحمیل خواهد شد که  باعث از دست دادن انگیزه برای موسسین، و یا رسیدن به بن‌بست در دورهای بعدی جذب سرمایه خواهد شد.

در این دوره، به معرفی اصول و روش‌های ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها خواهیم پرداخت. در ابتدا چند اصل بسیار حیاتی را شرح می‌دهیم که به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از شرایط ارزش‌گذاری استارتاپ در فضای سرمایه‌‌گذاری خطرپذیر داشته باشید.

در ادامه، روش‌های مختلف ارزش‌گذاری استارتاپ (بیش از 10 روش) به همراه مثال‌ها، کوئیزها و پروژه‌های مختلف شرح داده خواهد شد.

مخاطبان این دوره، مدیران و کارشناسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مؤسسان استارتاپ‌ها و علاقمندانی هستند که به دنبال ورود به فضای سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستند.

 

آن‌چه در دوره ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها خواهید آموخت؛

  • ارزش‌گذاری استارتاپ با ارزش‌گذاری یک کسب و کار سنتی چه تفاوتی دارد؟
  • در فرآیند ارزش‌گذاری برای افزایش سرمایه، چه اصولی ضامن موفقیت استارتاپ هستند؟
  • روش‌های مختلف ارزش‌گذاری استارتاپ چه هستند و برای دوره‌های مختلف عمر استارتاپ کدام روش‌ها خروجی دقیق‌تری خواهد داشت؟
  • جزئیات عملی در اجرای فرآیند ارزش‌گذاری استارتاپ با روش‌های مختلف چیست؟
  • مطالعه موردی ارزش‌گذاری اسنپ از روش Analytical Benchmarking

 

راهنمای دوره

در طول دوره همواره می‌توانید سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید، راهنمای دوره در سریع‌ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ می‌دهد. علاوه بر این، پروژه‌های ارسالی شما توسط راهنمای دوره تصحیح شده و فیدبک مناسب به شما داده می‌شود. در پایان دوره نیز در صورت انجام تمامی پروژه‌ها و کسب حداقل امتیاز لازم می‌توانید مدرک دوره را دریافت نمایید.

 

 

نظر برخی از شرکت‌کنندگان درباره دوره

 

“دوره‌ی آموزشی ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها برای من بسیار مفید بود. به خصوص اهتمام ویژه کمک مدرس دوره به تمرینات و بررسی دقیق آنها. نمونه‌های ارزش‌گذاری که در طول دوره و در پروژه‌ها مورد بررسی قرار گرفت در مذاکرات واقعی کاملا قابل استفاده است. ممنون از دوستان آکادمی چرخ.”

احمد شفاعی

 

 

“محتوای دوره کاربردی و عملی بود به طوری که یک سری از مباحث کاملا براساس تجربیات مدرس دوره بیان شد. روش‌های ارزش گذاری در ابتدا به صورت تئوری بیان شدند و سپس با توجه به فرهنگ استارت‌آپ‌های ایرانی، نحوه اجرای آن بومی سازی شده بودند. در انتهای هر بخش، تمرین‌های کاربردی مربوط به همان مطالب مطرح شد. پاسخ‌های هر یک دانشجویان به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌گرفت و بازخورد لازم به او داده می‌شد. شرکت در دوره را به تمام کسانی که می‌خواهند از فضای تئوریک وارد فضای عملیاتی شوند توصیه می‌کنم.”

سینا عبدی

 

 

“دوره ارزش‌گذاری استارتاپ‌ها اطلاعات مناسبی را برای آشنایی با اصول مهم در زمینه روش‌های متداول ارزش گذاری استارتاپ‌ها به دانش‌پذیر منتقل می‌کند. پروژه محور بودن دوره در تثبیت مفاهیم آموزش داده شده کمک فراوانی می‌کند. توانایی انتقال مفهوم آقای فرحی عزیز نیز قابل ستایش است. این دوره برای فعالین حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارزش بالایی خلق می‌کند.”

پیمان کاظمی

ارزش‌گذاری استارتاپ

مدرس دوره: محمدرضا فرحی
330 دقیقه آموزش ویدیویی
40 ویدیوی آموزشی
9 تمرین و پروژه‌ی کاربردی
امکان پرسش و پاسخ در طول دوره
اعطای مدرک معتبر در پایان دوره

قیمت دوره:‌ ۴۹۰،۰۰۰ تومان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

تکمیل این فیلد الزامی است. *

طراحی و اجرا توسط نبضی نو. © ۱۳۹۷ - کلیه حقوق متعلق به آکادمی چرخ است. | طراحی و اجرا توسط نبضی نو