دوره طراحی تفاهم‌نامه سهامداری استارتاپ-سرمایه‌گذار

از مهمترین عوامل موفقیت هر استارتاپ جذب سرمایه به میزان مناسب، از سرمایه‌گذار مناسب و با شرایط مناسب است. سرمایه‌گذار در ازای تأمین سرمایه مورد نیاز استارتاپ سهام ممتازی را دریافت می‌کند که ارزش آن می‌تواند حتی تا 10 برابر ارزش سهام عادی نیز افزایش یابد. در فرایند جذب سرمایه، مهمترین موضوع تعیین حقوق و اختیارات طرفین در سهام ممتاز است، به نحوی که در بلندمدت بتواند منافع هر دو طرف را تأمین نماید.

در صورت عدم آشنایی با این حقوق و اثرات آن‌ها بر یکدیگر، احتمالا تفاهم‌نامه سهامداری غیر منصفانه‌ای به طرفین و به خصوص به استارتاپ تحمیل خواهد شد که در نهایت منجر به از دست دادن انگیزه موسسان و یا عدم مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در در دوره‌های بعدی افزایش سرمایه و به بن‌بست رسیدن استارتاپ خواهد شد.

در این دوره، به معرفی سهام ممتاز و بیان بیش از 20 ویژگی آن می‌پردازیم. ویژگی‌های مورد بحث مشخص می‌کند در شرایط مختلف از جمله موفقیت و یا ورشکستگی استارتاپ، خروج موسسان و یا سرمایه‌گذاران از استارتاپ، و بروز شرایط بحرانی چه اتفاقی برای سهامداران رخ می‌دهد.

در طول دوره، مثال‌ها، نمونه‌کاوی‌ها، کوئیزها و پروژه‌های مختلف برای تسلط یافتن به ویژگی‌های سهام ممتاز و چگونگی طراحی بهینه آن آورده شده است.

راهنمای دوره

در طول دوره همواره می‌توانید سوالات و ابهامات خود را مطرح کنید، راهنمای دوره در سریع‌ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ می‌دهد. علاوه بر این، پروژه‌های ارسالی شما توسط راهنمای دوره تصحیح شده و فیدبک مناسب به شما داده می‌شود. در پایان دوره نیز در صورت انجام تمامی پروژه‌ها و کسب حداقل امتیاز لازم می‌توانید مدرک دوره را دریافت نمایید.

مدرس دوره: محمدرضا فرحی

۴۵۰ دقیقه آموزش ویدیویی

۵۷ ویدیوی آموزشی

۱۰ تمرین و پروژه‌ی کاربردی

امکان پرسش و پاسخ در طول دوره

اعطای مدرک معتبر در پایان دوره