زندگی کارمندی یا راه اندازی استارتاپ؟ (اپیزود 9 ویدیوکست رادیکال)

چگونه می‌توان شغل کارمندی را رها کرده و استارتاپ خود را راه اندازی کرد؟  برای راه اندازی یک استارتاپ موفق چه مهارت‌هایی را باید کسب کرد؟

با حضور:

  • محمدرضا فرحی (هم‌بنیان‌گذار استارتاپ بیمه‌بازار)
  • احسان طریقت (مدیر بازاریابی محتوایی کاله)

مهمان ویژه:

  • فرنس بروس (هم‌بنیان‌گذار تخفیفان)

خلاصه‌ی این قسمت:

چگونه می‌توان شغل کارمندی را رها کرده و استارتاپ خود را راه اندازی کرد؟ آیا این کار به ثروتمند شدن ما منجر خواهد شد؟ داشتن شغل کارمندی برای کسب تجربه‌ مرتبط با کاری که در آینده انجام خواهیم داد بسیار ضروری است. یک فرد تازه فارغ‌التحصیل با یک ایده برای راه اندازی استارتاپ به احتمال زیاد شکست خواهد خورد. تأسیس یک استارتاپ بدون داشتن تجربه حرفه‌ای بسیار دشوار است. بدون داشتن شبکه، بدون پول و صرفاً با یک ایده، حتی در صورت ماهر بودن نیز تقریباً محال است که بتوان استارتاپ موفقی تأسیس کرد.

مهم‌ترین مهارت‌هایی که به افزایش احتمال موفقیت بنیان‌گذاران استارتاپ‌ها منجر می‌شود چیست؟ مهم‌ترین مهارت توانایی ایجاد ارتباط با سایر افراد است. موسسان استارتاپ در هر حوزه‌ فعالیتی در ابتدا همه چیز را به تنهایی انجام می‌دهند اما بعد از مدتی باید افرادی را پیدا کرد تا برخی از کارها را پیش ببرند بنابراین توانایی برقراری ارتباط با دیگران مهارتی مهم است. مهارت بعدی منظم و سازمان یافته بودن است به طوری که تخصیص منابع به خوبی انجام شود، به خصوص در استارتاپ‌ها که سرمایه محدودی در اختیار دارند.

مهارت مهم دیگر داشتن تخصص است. محصولی که در استارتاپ تولید یا خدمتی که ارائه می‌شود به مهارت‌هایی نیاز دارد. مثلاً استارتاپ فعال در حوزه فناوری اطلاعات نیازمند مهارت برنامه‌نویسی است. مهارت بعدی ثابت قدم بودن است. موسسان استارتاپ دائماً در حال مبارزه هستند، برای همین باید ثبات قدم و تسلیم نشدن مهارت مهمی برای آنان است. آخرین مهارت نیز صداقت است. صداقت منجر به اعتماد مردم و مشتریان می‌شود.

رادیکال چیست؟

ویدیوکست رادیکال برای توانمندسازی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و به اشتراک‌گذاری دانش و تجارب خبرگان این حوزه برای علاقه‌مندان به وجود آمده است. در این ویدیوکست، محمدرضا فرحی، هم‌بنیان‌گذار استارتاپ بیمه‌بازار و احسان طریقت، مدیر بازاریابی محتوایی کاله، نگاهی جامع به حوزه کارآفرینی و سرمایه‌گذاری خطرپذیر دارند و به بررسی موضوعاتی مثل:

و موضوعات جذاب دیگری می‌پردازند. ویدیوکست رادیکال میزبان مهمانان ویژه‌ای است که هر یک در حوزه‌ی تخصصی خود از تجربیات ارزشمندشان در دنیای واقعی کسب و کار و اکوسیستم کارآفرینی ایران سخن می‌گویند.

برای مشاهده اپیزودهای دیگر رادیکال به صفحه آپارات آکادمی چرخ و برای شنیدن نسخه صوتی این ویدیوها به صفحه ما در شنوتو سر بزنید.

مشترک خبرنامه شوید
برای دریافت آخرین به اخبار اکوسیستم و مطالب به روز، ایمیل خود را در قسمت زیر وارد نمائید
شما می‌توانید هر زمان که خواستید لغو اشتراک کنید
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. فیزیوتراپی امین می گوید

    گفتگوی خیلی جالبی بود.بهتره این ویدیو را جوانان ما ببینید،که متوجه بشن در سنین پایین باید تجربه کسب کنن و یک شبه نمیشه پولدار شد.